Összegyűjtöttük, milyen apró kiegészítőkkel dobhatod fel a szettedet idén!
Ha divat, akkor kiegészítők, amiket egyszerűen lehetetlen nem imádni! Ezek outfitünk azon részei, amelyek igazán személyessé, egyedivé, vagy olykor extrává varázsolják öltözetünk összképét, ráadásul jóval egyszerűbb és olcsóbb általuk naprakésznek maradni, mintha minden szezonban új nadrágokat, kabátokat, cipőket vennénk az aktuális trendek szerint. A tavalyi évet például a táskadíszek vagy a derékra kötött kendők uralták, de természetesen 2026-nak is meglesznek a slágertermékei, amelyekről a következőkben olvashatunk bővebben.
A bohém stílus már tavaly is elég jelentős szerepet kapott nem csak a legnagyobb luxusházak, például a Chloé és Isabel Marant kínálatában, de az utcai divatban is. Visszatértek a fodrok a táskán, cipőn, kabáton, idén pedig sokszor találkozhatunk majd a „kistestvérével”, a rojtokkal, bojtokkal is. Elsősorban ékszereken mennek majd nagyot, hiszen ez az érdekes formájú, textúrájú díszek gyönyörűen ki tudják emelni arcunkat, miközben visszafogottan csempésznek játékosságot a legegyszerűbb szettekbe is. Ne csak a klasszikus szövet változatra gondoljuk, 2026-ban jönnek a köves, gyöngyös, fémes és csomózott verziók is.
Maradjunk az ékszerekénél: ha a rojtokkal mégsem szimpatizálunk, másfajta trendi statement nyakláncot is választhatunk magunknak! Míg az elmúlt 4-5 évben inkább a kisebb függőkkel ellátott-, vagy sima láncos darabok számítottak az etalonnak, most ideje visszanyúlnunk a 2011-es, 2012-es évek divatjához. Talán még a mi fiókunkban is lapul egy nagy kagylóval, esetleg ásvánnyal, figurával díszített ékszer, amire már most, az év első napjaiban is jóval nagyobb az érdeklődés, mint korábban. Viseljük önmagában, vagy kisebb láncokkal kombinálva!
Felsorolni sem lehet, hányféle hajkiegészítő fordult meg a népszerűségi listák élén az elmúlt években, de a valódi retro és klasszikus darabok kedvelői 2026-ban nyeregben lehetnek. Visszatérnek a hajtűk, a minimalista és keleti esztétika rajongói pedig különösen örülhetnek: most úgy formázhatjuk vagy foghatjuk fel a hajunkat, hogy nem egy jókora műanyag csatt vagy színes hajgumi, hanem egy lényegesen visszafogottabb, apró fémeszköz rögzíti azt.
A pop of color- technika idén is remek módszer arra, hogy kis felületen csempésszünk fekete, vagy fekete-fehér szettünkbe valamilyen új színt. A divathekk remekül működik táskával, sapkával, 2026-ban pedig zoknival is. Főleg a skandináv lányok már egy ideje bátran kísérleteznek a piros, kék, rózsaszín zoknikkal, ami mokaszinnal, loaferrel, de edzőcipővel is jól mutat – sőt, a melegebb napokon akár egy Mary Jane cipellővel is.
A 2025-26-os téli szezon nagy visszatérői a műszőrmék. Ahogy arról már beszámoltunk, a pihe-puha kabátok minden fazonban, színben és mintában hódítanak, de nem kell teljes bundát beszereznünk akkor sem, ha ragaszkodunk a régi dzsekinkhez. Ennek a csodás, feminin trendnek úgy is hódolhatunk, hogy műszőrme stólával vagy gallérral dobjuk fel a meglévő kabátunkat: nemcsak azonnal sikkessé varázsol bármilyen outfitet, hanem kifejezetten praktikus is, hiszen egy-egy ilyen kiegészítőt akár az összes téli–tavaszi felsőruházatunkkal kombinálhatunk.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!