A Pozsonyi út mindig is különleges helynek számított Budapesten. Ebből a felbuzdulásból egy kedves kis térkép született, ami Újlipócia gyöngyszemét hivatott bemutatni ínyenc szemmel. A Pozsonyi úti gasztrotérképre 12 gondosan kiválasztott hely került fel a Sarki Fűszeres ajánlásával, ami útvezetőül szolgál az éhes hasaknak, az újhullámos kávé szerelmeseinek, de azoknak is, akik elmerülnének a város legjobb brunch helyeiben.
Folyamatosan új helyek nyílnak, míg mások bezárnak és születik a helyén valami más. A Pozsonyi úton régóta jelenlevő minőségi gasztrohelyek, kávézók, pékségek összefogását szeretné elindítani a Sarki Fűszeres. Egy platformot, ahol a vendéglátói egységek megoszthatják egymással a tapasztalataikat, tanulhatnak egymástól, vagy csak segíthetik egymást, ha az élet úgy hozza. Így született meg első lépésként a pozsonyi úti gasztrotérkép.
A térkép szerkesztői mindenre gondoltak, hiszen olyan fontos információk is olvashatóak helyekre lebontva, minthogy hol lehet laktózmentes, gluténmentes, vegán ételeket fogyasztani, vagy hová térhetünk be a házikedvencekkel, vagy éppen a lurkókkal. Ikonok jelzik a gasztrohelyek specifikusságait, illetve a tájékozódást segíti, hogy minden helynél megjelenítésre került az is, hány sarokra található a Sarki Fűszerestől.
ÉPÍTÉSZET A POZSONYI ÚTON
A térkép célja a „finom” helyek ajánlásán túl az, hogy kicsit elrévedjünk a múltban, rácsodálkozzunk a történelemre és becsüljük a jelent. Éppen ezért, a térképre egy izgalmas plusz kihajtogatható réteg került, ami a Pozsonyi út 200 évvel ezelőtti múltját jeleníti meg másodpercek leforgása alatt.
Hogyan nézett ki a Pozsonyi út az 1840-es években? Sehogy, mivel még nem létezett. Egy Duna-parti gát volt a helyén, ami kordában tartotta a Dunát. Majd fokozatosan kialakult egy város a városban, a Pozsonyi út. Lokálpatrióták lakta vidék, ahol a brunch és az újhullámos kávé illata indítja a reggelt, és ismerős arcok mosolyognak vissza a szomszéd asztalnál.
Első felvonás: grund. Második felvonás: teniszpálya. Harmadik felvonás: modern, lapos, napfényes bérház. A városépítés csodálatos színjátéka itt játszódik le előttünk.
/Rónai Mihály András: New Leopoldsville: A legfiatalabb magyar város csodája. Pesti napló 1935. július/
Ahol malmok, gyárak, fűrésztelepek, vagy épp a hírhedt Suhajda-nyomortelep terült el a századfordulón, ott évtizedek leforgása alatt egy modern városrész született meg. Itt nőnek a város legfotogénebb modern lépcsőházai, és ha résen vagy, mágikus apró részletek ragadnak magukkal minden egyes sarkon.
A koncepció megalkotója Molnár Fruzsi szabadúszó kreatív, a grafika pedig Felső Boróka grafikus munkáját dicséri. A megrendelő maga a Sarki Fűszeres. Kockázatok és mellékhatások nincsenek, a legújabb brunch felhozatalról kérdezd legközelebbi ínyenc vendéglátó egységedet, vagy engedd, hogy reggeli-, és ebédidőben házikedvenced szimata vezesse az útadon.
A térkép beszerezhető a Sarki Fűszeresben egymagában, vagy egy kézműves termékekkel megrakott gasztrocsomagba rejtve.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!