Annak a generációnak a tagja, akiket a menstruációs ciklus fogalma messziről elkerült az általános és középiskolai tanulmányok során. Végül egy háromnapos, nőknek szervezett elvonulás hatására született meg a Ciklusmesék névre keresztelt, hiánypótló közösségi oldala, amely a ciklustudatosság és a női lét kérdéseit járja körül.
A menstruációs ciklussal kapcsolatos tudásnak a hiánya egészen 29 éves koráig meghatározta a testével, a pszichéjével és a lelkével ápolt kapcsolatát. Akkor meséltek neki először róla, hogy a menstruációnál mennyivel összetetteb a női ciklus, és hogy annak hormonális és spirituális hatásai hányféle módon befolyásolják egy menstruáló mindennapjait. Elkezdte tudatosan figyelni a testét, felismerte a vissza-visszatérő mintáit, és megrajzolta a saját térképét, vagy ha úgy tetszik, használati utasítását önmagához.
2019-ben indított Ciklusmesék néven egy Instagram-profilt, aminek először a saját ciklusát megismerő utazás bemutatása, majd pedig a közben szerzett tudás átadása lett a célja. Minden megosztott poszt átitatódik azóta is a saját élményeivel, és azzal a vággyal, hogy másokhoz is eljusson az a tudást, ami ahhoz kell, hogy a lehető legnagyobb önazonossággal, önbizalommal és a határaik ismeretével és tiszteletben tartásával tudjanak létezni a világban.
2021-ben elkezdett egy menstruációsciklus-tudatosság coach képzést, idén pedig egy olyan módszertant sajátít el, ami lehetőséget ad a 9–13 éves korosztályú lányoknak pozitív élményként és erőforrásként tekinteni a ciklusukra. Mert a menstruációs ciklusról mindenkinek tudnia kell, és lehetőleg minél korábban! 37 éves, férjével, lányukkal és a kutyájukkal él Budapesten.
Instagram