Kylie Jenner ellen újabb volt alkalmazottja indított pert, a magánséf nagyon súlyos állításokat fogalmazott meg a munkakörülményeiről és a terhessége alatti bánásmódról.
Kylie Jenner rendkívül kellemetlen ügybe keveredett – ráadásul nem is először –, ugyanis a reality sztárt és üzletasszonyt beperelte egy volt alkalmazottja, aki a munkakörülményeivel kapcsolatosan fogalmazott meg nagyon durva és súlyos dolgokat.
A keresetet egész pontosan Kylie egyik volt magánséfje nyújtotta be Los Angelesben, a beadvány tanúsága szerint a nő 2024 őszén kezdett magánséfként dolgozni Jenner környezetében, állítása szerint pedig rendszeresen napi 11-12 órás műszakokat vitt, heti öt napon át. Decemberben jelezte a feletteseinek, hogy három hónapos terhes, ráadásul magas kockázatú várandósságról van szó, ezért ésszerű munkahelyi alkalmazkodást kért az egészsége védelmében. Ez azonban állítólag nem valósult meg, sőt nem sokkal később, szilveszterkor nehéz élelmiszereket kellett cipelnie, segítség nélkül.
A volt alkalmazott azt állítja, munka közben rosszul lett, szédülni kezdett, légszomja volt, végül biztonsági személyzet nyújtott neki segítséget.
A kereset egy másik eseményt is kiemel: 2025 februárjában, amikor a nő már öt hónapos terhes volt, Jenner egyik gyermekének születésnapi partiján dolgozott Palm Springsben. Állítása szerint ekkor sem kapott elegendő segítséget, miközben a munkateher fizikailag és érzelmileg is túl soknak bizonyult számára. A volt séf állítja, az eseményt követő reggelen súlyos vérzéssel ébredt, majd kórházba ment, ahol közölték vele, hogy a magzatnak már nincs szívhangja. A kereset szerint a nő később ismét rosszul lett, majd depresszióra utaló tüneteket is produkálni kezdett.
A beadványban az is szerepel, hogy miután tájékoztatta a feletteseit a vetélésről, állítása szerint nem együttérző reakciót kapott, sőt később azt rótták fel neki, hogy rendetlenséget hagyott maga után a Palm Springs-i eseményt követően.
A nő azt is állítja, hogy egyik felettese arra kérte, hagyja abba, amit csinál, mert „felzaklatja Kylie-t”.
Az ügyvédje, Della Shaker a Los Angeles Timesnak úgy fogalmazott: a hírességstátusz senkit nem mentesít a kaliforniai munkajogi szabályok alól. A volt séf állítja, jogellenesen bocsátották el végül, és egyelőre meg nem nevezett összegű kártérítésre tart igényt.
Az új kereset azért is kapott nagy figyelmet, mert az elmúlt hónapokban már két másik volt háztartási alkalmazott is pert indított Jenner ellen. Áprilisban két korábbi házvezetőnő külön ügyben fordult bírósághoz, az egyikük zaklatásról és ellenséges munkahelyi légkörről beszélt, míg a másikuk beadványában többek között a faji diszkrimináció, a zaklatás és elmaradt bérek szerepeltek.
Fontos kiemelni, hogy külön eljárásokról van szó, jogerős döntés pedig még egyikben sincs. Kylie Jenner és a képviselői még nem reagáltak nyilvánosan a vádakra.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!