A fukszia egy igazán különleges növény: ugyan kevés, ám annál körültekintőbb gondoskodást igényel.
A fukszia egy klasszikus kerti virág, amely már évszázadok óta kedvelt dísznövény. Megnyugtató látványa sokak számára teszi vonzóvá, egyre többen próbálkoznak meg a tartásával.
Az érdekes, harang alakú virágok rózsaszín, lila, piros és fehér színben is elterjedtek, és bárhova is ülteted a növényt, abban biztos lehetsz, hogy a színek kavalkádja felpezsdíti majd a környezetet.
Ma már több mint 110 féle faját ismerték el, de többségük Dél-Amerika és Közép-Amerika őshonos növénye, és csak trópusi környezetben fejlődnek, ahol nincs hiány a napsütésben. Mára azonban léteznek olyan fajai, amelyek a hidegebb éghajlatot is tűrik, sőt jól is érzik magukat, a gondozásuk fortélyait azonban érdemes megtanulni.
A fukszia alapvetően egy könnyen nevelhető dísznövény, így ideális azon hobbikertészek számára, akik nem tudnak sok időt szánni a növényápolásra. Minden olyan kert ideális számára, ahol a talaj jó vízelvezető képességgel rendelkezik, éri napfény, de az árnyék is biztosított, és abszolút védett a széltől – ez utóbbit ugyanis rosszul tűri.
A fukszia nem szereti a szélsőségeket, így a túl száraz vagy túl nedves talaj nem kedvez a fejlődésének, és az egész napos árnyékot sem kedveli, nem fog virágozni ilyen körülmények között.
Ha azt szeretnéd, hogy dúsabb legyen és még több színes virágot hozzon, érdemes tavasszal elültetni a dugványokat, amelyek ideális körülmények között az első fagyok beálltáig virágoznak.
Akár nagyméretű ládában vagy kaspóban is megél, de azt fontos tudni, hogy ilyenkor még jobban kell ügyelni a megfelelő öntözésre: minél nagyobb a növény, annál több vízre lesz szüksége. Ha pedig kinőtte az aktuális kaspót, azonnal nagyobb helyet követel.
Ha a fenti szabályokat betartod, biztos lehetsz benne, hogy a fukszia sokáig a kerted egyik legszebb dísze lesz.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!