Örök optimista természetét olyan területen szerette volna kamatoztatni, ahol a legnagyobb szükség van rá, így került kapcsolatba a gyermekvédelmi szakellátással. Férjével közösen létrehozott alapítványuk gyerekotthonokban nevelkedő és onnan kikerült gyerekeknek, fiatal felnőtteknek nyújt életre szóló kapcsolódási lehetőséget és öt programból álló támogatási hálót.
2006-ban Wirtz Ágnes művészettörténész német férjével hazaköltözött Magyarországra, ahol saját vagyonukból megalapították a Világszép Gyermekvédelmi Alapítványt. A kezdetektől a mai napig Ágnes aktívan vesz részt az alapítvány munkájában. Az alapítvány gyerekotthonokban nevelkedő, és onnan kikerült gyerekeknek, fiatal felnőtteknek nyújt életre szóló kapcsolódási lehetőséget, figyelmet, segítséget, fejlesztést, egy komplex, öt programból álló támogatási hálót.
Ágnes meggyőződése, hogy a traumák feldolgozására csakis a hosszú távú, valódi emberi kapcsolatokban és az elfogadó, feltétel nélküli szeretetben kereshető a válasz. Emellett fontos neki, hogy csak akkor tudja az alapítvány a terepen ezeket a csodálatos fiatalokat támogatni, ha mindezt a legfelkészültebb szakmai csapattal, szervezettel működteti. Bevallása szerint, ha már ezt az örök optimista természetet és rengeteg energiát dobta neki az élet, akkor azt oda kell vigye, ahol a legnagyobb a szükség.
Ma Magyarországon a Gyermekvédelmi Szakellátás valami olyan tragikusan és szégyenteljesen alulfinanszírozott terület, hogy nem volt kérdés a német magyar házaspárnak, hogy ezen a területen szeretnének segíteni. Mára 31 főmunkatárs mellett több mint 100 önkéntes és 35 megbízott szakember dolgozik azon, hogy az a több mint 190 Világszép-gyerek, akikről szüleik helyett az állam gondoskodik, megtapasztalhassa, hogy ők ugyanolyan szeretetre méltók, mint minden gyerek, és hogy nekik is helyük van ebben a társadalomban. „Nem sajnálni kell ezeket a gyerekeket, hanem látni és támogatni. Én azért tudok ma ebben az országban boldogan élni, mert ŐKET ismerhetem.”
Weboldal
Instagram