A nyári vakációból visszatérve megkezdődhet az év -szakmai szempontból- egyik legizgalmasabb időszaka. Az őszi kavalkádban számtalan szakmai esemény, kiállítás vár ránk, a burkolat- illetve bútorgyártó cégek pedig rengeteg újdonsággal készülnek, melyeket lélegzetvisszafojtva várnak, hogy bemutathassanak a plénumnak.
A S/ALON Budapest Lakástrend Kiállítás az egyik ilyen esemény, s a lakberendezés szerelmesei számára kihagyhatatlan alkalom, hiszen az év legnívósabb, legnagyszabásúbb dizájn kiállítása Magyarországon, így nem csoda, hogy mi is már hónapok óta dolgozunk azon a kiállítótéren, ahol hamarosan megtaláltok minket 3 teljes napig, amíg az esemény tart.
A stand tervezésével, a korábbi évek sikereiből kiindulva idén is Bertóty Eszter lakberendezőt bíztuk meg, hiszen minden évben sikerült olyan különleges, látványos tereket megálmodnia, melynek köszönhetően senki nem tudott elmenni a kiállítóterünk mellett anélkül, hogy be ne sétált volna.
A Bauhaus stílus eszméi a mai napig fontos, sőt esszenciális elemei a belsőépítészetnek. A funkcionalitás és a tiszta színek használata mentén olyan időtálló bútorok születtek, melyek nem mennek ki a divatból, egy életen át karakteres és jól használható darabjai lehetnek otthonunknak. A Tecta bútorai közül Eszter olyan lámpákat, lerakóasztalt, kabinet szekrényt, széket és étkezőasztalt választott, amik könnyedén beilleszthetők bármely enteriőrbe, ugyanakkor egyéniségük révén vonzzák a tekintetet.
Wolfgang Hartauer egy olyan nagy méretű étkezőasztalt tervezett a Tecta számára, melynek egyik oldala igény szerint lecsukható, így több méretben is használható. A LOT geometrikus formákat illeszt egybe, a lecsukható oldalt is egy elforgatható félkör elem támasztja alá.
A német tervezőnek köszönhetjük továbbá a D9 széket, mely egy új megközelítés a lebegés és repülés koncepciójához, ami többek között Breuer Marcellt is foglalkoztatta. Hartauer az intelligens geometriát és a jó testtartást helyezi reflektorfénybe, ugyanakkor az esztétikára is nagy hangsúlyt fektet. Az ülés ötvözi a minimalizmust a pazar kényelemmel, kombinálva a jellegzetes lebegő helyzettel.
Szekrény egy elkötelezett Bauhaus rajongó tollából. Az S4 kabinet szekrény megálmodója, Hanne Willmann saját bevallása szerint oktatóként és tervezőként is régóta vonzódik ehhez az irányzathoz, ezért áll nagyon közel hozzá a Tecta filozófiája: lényegre való összpontosítás és a funkcionális építészet.
Idén az Inkiostro Bianco termékei közül egy különlegességet szeretnénk bemutatni, ez pedig nem más, mint a Tela. Az olasz gyártású textília exkluzív, sűrű szövésű anyagának köszönhetően nagyfokú ellenállást biztosít. Erre az anyagra pedig a tapétagyártó cég bármely mintázata, vagy akár egyedi minták is kérhetők. Eszter a legújabb Light and Shadows kollekcióból választott mintázatokat, felhasználást tekintve pedig annyit elárulhatunk, hogy különleges megoldással készülünk a kiállításra.
A több mint fél évszázada alapított svájci családi vállalkozás napjaink legbefolyásosabb bútorgyártó cégévé nőtte ki magát. A klasszikus Vitra design bútorok olyan világhírű tervezők alkotásai, mint Charles és Ray Eames, Verner Panton, George Nelson, Jean Prouve, Isamu Noguchi és Sori Yanagi.
A cég tevékenységi köre ma rendkívül szerteágazó és sokrétű. Múltjára építkezve kortárs, haladó szemléletű tervezőkkel együttműködve széleskörű irodai, otthoni és nyilvános helyek berendezésére alkalmas termékpalettát fejlesztett ki. A vállalat szorosan együttműködik világhírű építészekkel is.
Az elismert tervező, Isamu Noguchi nevéhez köthető a Freeform sofa, melyet 1946-ban gyártott először a Vitra Noguchi tervei alapján és melyet 2002 óta gyártanak újra az eredeti terveknek megfelelően. Az izgalmas forma és a kiváló textil kombinációja lenyűgöző végeredményt nyújt. Amennyiben valaki kedvet kapott, hogy kipróbálja, aggodalomra semmi ok, ugyanis a kiállítóterünkben megtalálható lesz a kanapé. Ezt a látványt már csak a Verner Panton által tervezett Amoebe fotel tudja fokozni.
Az Arteket 1935-ben Helsinkiben alapította négy fiatal idealista: Alvar és Aino Aalto, Maire Gullichsen és Nils-Gustav Hahl. Céljuk nagyon egyszerű volt: bútorokat árusítani, továbbá népszerűsíteni a modern életkultúrát kiállítások és egyéb oktatási eszközök segítségével.
Az alapítók radikális szellemiségének megfelelően az Artek a mai napig innovatív szereplője a dizájn világnak.
Termékpalettája finn mesterek és vezető nemzetközi tervezők által tervezett bútorokból, világítótestekből és kiegészítőkből áll, melyek a világosság, a funkcionalitás és a költői egyszerűség megtestesítői.
Az Artek név a „művészet” és a „technológia” szintézise, melyek a nemzetközi modernista mozgalom központi fogalmai. A modernizmus célja e két szféra gyümölcsöző egyesülése volt és ugyanez a törekvés vezérelte az Artek alapítóit is a cég elnevezésekor.
A különleges Trienna table formavilágát tekintve remek párja a Vitra Freeform sofa-nak és Amoebe foteleknek. A könnyű és elegáns asztal jellegzetes eleme a helyiségnek, ahova bekerül. Ilmari Tapiovaara tervei alapján 1950-ben kezdték el gyártani és azóta is kedvelt darabja a finn gyártó termékpalettájának.
Amikor Eszterrel terveztük az idei standunkat, az első biztos pont az Artek lámpák használata volt. Azon felül, hogy POINT PEST bemutatótermünk kirakatait ezek a remek világítótestek teszik láthatóbbá az esti órákban, standunkon is több remek kollekció megtekinthető lesz szeptember 23. és 25. között.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!