A fürdőszoba színének kiválasztása egyáltalán nem elhanyagolható kérdés.
Ahogyan azt már több ízben itt, az ELLE oldalán is kifejtettük, a lakás egyik legfontosabb helyisége minden kétséget kizáróan a fürdőszoba. Hiszen ez a tér nemcsak funkcionális szerepet tölt be, hanem a kényelem és a pihenés szentélye is egyben. A fürdőszoba elemeinek kiválasztása során éppen ezért a praktikum mellett azt is figyelembe kell venni, mennyire szolgálja a helyiség az ellazulást. Összeállításunkban most megmutatjuk, melyek azok a színek, amiket például jobb itt elkerülni.
A lazacrózsaszín mostanság több retró trendben is felbukkan, de bármennyire is döbbenetes a fürdőszobában inkább elavult hatást kelt. Ez a szín ugyanis általában erős kontrasztot hoz létre az általában fehér szaniterekkel, ami vizuális értelemben egy kissé zavaró lehet. Szóval a lazacszín ahelyett, hogy frissíteni a teret, inkább régimódi hatást kelt. Persze a rózsaszín egyéb árnyalatai működhetnek, főleg a pasztell rózsaszínek lehetnek a befutók, ezek ugyanis modern és nyugtató hatásúak.
A neon árnyalatok, úgy mint a sárga vagy a pink túl élénkek és a stimulálóak a fürdőszobába. Bár csodás színek, de egyáltalán nem nyugtató hatásúak, vizuálisan túlterhelik a teret, ráadásul jellemzően nem harmonizálnak a legtöbb fürdőszobai burkolattal és berendezéssel. Természetesen az rendben van, ha valamilyen merészebb árnyalatban gondolkodsz, de akkor inkább próbálj valamilyen tompított, természetes szín mellett dönteni, mint például a zsályazöld vagy a vajsárga.
A sima, steril fehér máig nagyon népszerű valamiért a fürdőkben, de az igazság az, hogy ez a szín konkrétan kórházi hatást kelt. Ebben a színben semmi melegség, semmi meghitt nincs, pedig e két dolog együttese elengedhetetlen ahhoz, hogy jól érezd magad a fürdőben. A fehér alapvetően nem rossz választás, de akkor sokkal jobb alternatíva a törtfehér, az elefántcsont vagy éppen a világos bézs, melyek barátságosabb és hívógatóbb légkört teremtenek.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!