Akár hiszed, akár nem, de a mentális problémák az otthonod állapotára is hatással lehetnek.
Valószínűleg már te is hallottad azt a mondást, hogy a rendezetlen elme, rendezetlen otthont generál. Amikor az élet túlzsúfolttá válik vagy a stressz eluralkodik rajtad, akkor lehetetlennek tűnhet rendet tartani az otthonodban. Ilyenkor hiábavalónak tűnik minden, a rendetlenség pedig újra és újra visszatér. Összeállításunkban most megmutatjuk, melyek azok a mentális szokások, amik állandó káoszhoz vezethetnek.
Olivia Howell életvezetési coach és hipnoterapeuta szerint, ha huzamosabb ideig túlterhelt vagy és egyfajta túlélő üzemmódban éled az életed, akkor az otthonod könnyen kaotikussá válhat. Sokan ugyanis nem a lustaság miatt tartják rendetlenül a lakásukat, hanem azért, mert az idegrendszerük túlterhelt. Ilyenkor még az is nehéz lehet, hogy eldöntsük, mit tartsunk meg vagy mit dobunk ki – magyarázta Howell.
Tipp! Próbálj meg valamilyen stresszoldó technikát beiktatni. Lehet az terápia, testmozgás, kreatív hobbi vagy akár masszázs. Ha csökken a belső feszültség, akkor az otthonod is rendezettebbé válik.
Howell szerint sokan puszta félelemből ragaszkodnak a tárgyaihoz, emiatt halmoznak. A tárgyak megtartása ugyanis egyfajta önnyugtatás, azonban végső soron növeli káoszt. A szakértő úgy véli, a megoldás nem az, hogy mindent is dobálj, hanem először próbáld meg magad rendezni belülről.
Figyeld meg, milyen érzések jönnek elő, amikor selejtezni próbálsz. Félelem? Veszteség? Szomorúság? Ha már meg tudod nevezni, akkor kevésbé ural majd téged, így pedig a selejtezés is egyszerűbben fog menni
– mondta.
Shantae Duckworth, hivatásos rendszerező szerint az állandó bűntudat is lehet a rendetlenség gyökere. Sokan ajándékokat, örökségeket vagy drága holmikat őriznek csak azért, mert kötelességüknek érzik, még akkor is, ha egyébként már nincs rájuk szükség. Ez a bűntudat egyébként sokszor a gyerekkori mintákból ered, éppen ezért fontos újragondolni, hogy mik azok a dolgok, amik tényleg szolgálják az életed, ami pedig már nem, azoktól ilyen-olyan módon célszerű megválni.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!