A pázsit ápolásánál érdemes figyelembe venni néhány fontos dolgot.
Akármit is csinálsz a pázsitod akkor is csúnya barna foltok tarkítják? Hidd el, a problémával nem vagy egyedül. Viszont jó hír, hogy a dolog orvosolható, csupán tisztában kell lenned azzal, vajon mi generálja a foltok megjelenését. Összeállításunkba most mutatunk 3 lehetséges okot is.
A barna foltok egyik leggyakoribb oka a szabálytalan öntözik. A túl sok, de a túl kevés víz is gondot okozhat, sőt a rosszul megválasztott öntözési időpont is közrejátszhat abban, hogy kiszáradjon a gyep. A szakértők szerint a legideálisabb, ha a reggeli időpontot választunk az öntözéshez, a kora reggeli locsolás ugyanis biztosítja a gyökerek számára, hogy elegendő nedvességhez jussanak egész nap. Ilyenkor célszerű alaposan megöntözni a gyepet, a mély öntözés ugyanis segíthet a fűnek abban, hogy ellenálljon a forró, százaz időszakoknak is. Az öntözés gyakoriságát illetően azonban fontos, hogy ezt a műveletet nem kell mindennap végrehajtani: heti 1-2 alkalommal érdemes öntözni, a mennyiség tekintetében pedig érdemes lehet arra figyelni, hogy a víz ne álljon 2,5 cm-nél magasabban a gyepen. Ha nem vagy biztos a mennyiségben, akkor használj esőmérőt.
Sokan megfeledkeznek róla, de a tompa fűnyírókések komoly károkat okozhatnak a pázsiton. Ahelyett, hogy szépen levágnák a fűszálakat, inkább megtépázzák őket, így azok sérülékenyebbek lesznek a környezeti hatásokkal szemben. Túl rövidre sem jó ötlet vágni a gyepet, mivel így a talajt közvetlenül érheti napfény, ami kiszáradást okozhat.
A gombás fertőzések akkor fordulhatnak elő, ha a gyep huzamosabb ideig nedves marad. Árnyékos, sűrű növényzettel borított területeken, ahol a légmozgás is gyenge a gombák gyorsabban terjedhetnek. Szabad szemmel pedig sokszor csak akkor vesszük észre, amikor már a barna foltok megjelentek. A szakértők szerint, ha már megtörtént a baj, akkor érdemes lehet az esti locsolást kiiktatni, valamint megmetszeni a növényeket, hogy jobban áramoljon a levegő. A gombák a sötét, párás környezetet kedvelik, így az öntözési szokások, valamint a jobb szellőzés sokat javíthat a pázsit állapotán.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!