Vadonatúj helyszínen, az R51 Atelier Budapestben várja a plakátok szerelmeseit a Plakátfiú és a Múzeum Antikvárium közös árverése, a Falra fel! 6.0 november 18-án. Az aukción 20. századi magyar ritkaságokra licitálhatnak a gyűjtők, és mindazok, akik szívesen díszítenék egyedi grafikai munkákkal otthonuk vagy irodájuk falait.
A szervezők McMenemy Márk műsorvezetővel, a hatodik Falra fel! plakátaukció árverésvezetőjével közösen várják a Blaha Lujza tér közelében, a Rákóczi út 51. szám alatt, a szecessziós és art deco jegyeket is magán hordozó, 1913-as építésű egykori Rákóczi-bérház, későbbi Tungsram-ház legfelső emeletén egy fantasztikus műteremlakásban a magyar plakátritkaságok és -különlegességek gyűjtőit november 18-án. A Falra fel! 6.0 aukciós anyagának egyik kiemelkedő tétele a Szibéria című filmhez készített plakát, mely a berlini fogorvos, Hans Sachs tulajdonát képezte azzal a 12.500 másikkal egyetemben, melyeket Joseph Goebbels parancsára a Kristályéjszakán foglaltak le tőle. Sachs rendelkezett a legnagyobb háború előtti gyűjteménnyel valószínűleg nem csak Németországban, hanem az egész világon.
Napjainkban is biztosan sokan emlékeznek rá, hogy volt idő, amikor mindenki teleragasztotta a falakat személyes kedvenceivel: zenekarok, autók vagy éppen lengén öltözött nők köszöntek ránk kollégiumi szobák, öltözőszekrények, műhelyek és edzőtermek falairól. A gyűjtőszenvedély ugyan sokaknál elmúlt, azonban vannak, akik máig szívesen őrzik a múlt egy-egy darabját, ráadásul egy jól megtervezett, szépen megrajzolt, bekeretezett plakát valóban feldobja a környezetét. Legyen bármi is a cél, ma már van bőven miből meríteni, ha egy jó állapotban lévő, megfelelően őrzött és tárolt plakátot szeretnénk beszerezni. A Falra fel! ezt az igényt igyekszik kielégíteni hosszú évek óta, igen széles spektrumban, mind a korszakot, mind a témát illetően.
A Plakátfiú és a Múzeum Antikvárium gondosan ügyeltek arra, hogy az eladásra kínált 150-nél is több tétel között a boxmeccstől az eucharisztikus világkongresszuson és rockkoncerten át a klasszikus moziig minden megtalálható legyen; az már csak rajtunk áll, hogy a Rubik kockát, Papp Lacit vagy Chaplint választjuk-e.
Ha kicsit visszább megyünk az időben, a háztartásokban nem volt mindig magától értetődő az áram, ezért azt is népszerűsíteni kellett, ami ma már megmosolyogtató. A némafilm korszaka még távolabbinak tűnik, de a plakátok és műsorfüzetek megőrizték nekünk ennek az időszaknak is a hangulatát és nagy alakjait. Hosszú volt az út Iván Mozsukintól Colin Farrellig és ahogy változott a mozi, vele együtt változott a filmplakát is. Ábrázoljon bármit is, a plakát minden esetben egy darab történelem, amit jó érzés nézni, birtokolni.
A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt az R51 Atelier Budapestben, valamint a kijelzők és monitorok elé november 18-án 19 órakor. Azok, akik licitálni szeretnének az élő közvetítésen, november 17-én 19 óráig regisztrálhatnak az axioart.com oldalon.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!