1984 címmel nyílt kiállítás a Fiatal Iparművészek Stúdiója (FISE) galériájában, az V. Kálmán Imre utcában. De vajon mit takar a rejtélyes cím?
1984 – ez a címe a Fiatal Iparművészek Stúdiója új kiállításának. Ez az az évszám, ami az utóbbi években számtalanszor előtérbe került, utalva George Orwell regényére és az abban tárgyalt disztópiára, melyben mindent lát a Nagy Testvér. Bizonyos tekintetben tehát az 1984 szimbólummal jellemezhetjük röviden a pandémia által felerősödött társadalmi és gazdasági tendenciaváltozásokat, és szép új világunkat is, melyben nincsenek titkok többé.
De az 1984-es szám nemcsak a negatív közösségi érzés definíciója lehet: rengeteg esetben személyes történetekhez is köthető, ha évszámként tekintünk rá. Ahogy a világjárvány által katalizált változások is rengeteg személyes változást hoztak magukkal, úgy az említett évszám is számos pozitív történést rejt és sejtet – az egyén életében sok esetben sorsfordító pillanatokat. Mi történik, ha egyszerűen egy évszámként tekintünk az 1984 számsorra, a regényből átvett, negatív konnotációk nélkül?
A Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület idei, csoportos designkiállítása erre a kérdésre kíván választ adni. A tárlaton a kultikus évben született emblematikus munkák és az 1984-ben született tervezők kiemelkedő alkotásai tekinthetők meg – a kerámiáktól a
A kiállítás október 22-ig látogatható, részletes információ a nyitva tartásról a FISE oldalán!
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!