A nappali elrendezése kulcsfontosságú.
Ideális esetben a nappali többfunkciós tér: ez az a helyiség, ahol egy hosszú munkanap után el tudsz nyúlni a kanapén, de jó eséllyel itt fogadod a hozzád érkező vendégeket is. Éppen ezért az esztétikai szempontok mellett nagyon fontos, hogy figyelembe vedd a pratikumot is a nappali elrendezése során. Sajnos ezen a téren van néhány rossz berögződés, amiket jobb lenne már végleg elfelejteni, ugyanis elavulttá teszik a helyiséget. Máris mutatjuk azokat a nappali elrendezési elveket, amiket célszerű örökre parkolópályára tenni.
Amikor a nappali elrendezéséről van szó, akkor általában kardinális kérdés, hogy milyen kilátás nyílik a kanapéról a televízióra. Ez az elavult megközelítés azonban eléggé megkötheti a kezed, főleg akkor, ha a tévét fent van a falon, mert ebben az esetben az nem is mozgatható annyira könnyen. Persze jogosan merülhet fel a kérdés: tényleg ennyire fontos, hogy a tévén legyen a fókusz? A válasz egyértelműen nem! Legalábbis nem kell görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy mindenhonnan, a kanapéról, a fotelekből mindenhonnan tökéletes legyen a rálátás a tévére. A nappali nem moziszoba, hanem a pihenés szigete és közösségi tér. Ha mindenképpen fontos neked, hogy a tévét kvázi bárhonnan lehessen látni, akkor válassz olyan falra szerelhető konzolt, amit minden irányba lehet mozgatni, így bárhol is ülsz a szobában, oda tudod fordítani. Az esztétikát és a dizájnt viszont ne áldozd fel a képernyő oltárán!
A modern életforma miatt a konnektorokhoz való közeli hozzáférés lényeges lehet, szóval amikor a nappali elrendezésén agyalsz, akkor ezt mindenképpen vedd figyelembe. Legalábbis abból a szempontból, hogy a túlságosan helyhez kötött, rugalmatlan, nehezen mozgatható bútorok nem biztos, hogy jó választásnak minősülnek, ezek miatt ugyanis nem biztos, hogy könnyen hozzá tudsz férni majd a konnektorokhoz. Szóval, amikor kiválasztod a nappali elemeit, akkor igyekezz olyan darabok mellett letenni a voksod, amiknek az átmozgatásához nincs szükség 5 emberre.
Természetesen nem arról van szó, hogy a bútorokat egymásra kell zsúfolni, de az egyensúly megteremtése érdekében az sem jó megoldás, ha a darabok között túl sok a kihagyott hely. Christian Bense tervező szerint nem kell attól félni, hogy a nappaliban közel kerülnek egymáshoz mondjuk az ülőalkalmatosságok, hiszen az efféle elrendezés egyfajta intimitást hoz létre, így a helyiségben tartózkodok könnyebben bonyolódnak beszélgetésbe, kerülnek közelebb egymáshoz.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!