Az ablaktisztítás neked is a mumosod? Akkor most eláruljuk, milyen gyakran kellene csinálni.
A legtöbb ember számára az ablaktisztítás nem tartozik a kedvenc házimunkák közé, ez kvázi egy szükséges rossz. Ennek ellenére bizonyos időközönként igenis meg kell pucolni azokat az ablakokat, a kérdés már csak az, vajon mégis milyen gyakorisággal érdemes. Cikkünkből most megtudhatod!
Az ablaktisztítás alapvetően nem igényel túl sok eszközt. Egy vödör meleg vízre mindenképpen szükséged lesz, illetve mosogatószerre, valamint kelleni fog még papírtörlő vagy egy lehúzós ablaktörlő. Emellett egy mikroszálas kendő is óriási segítség lehet, mert így elkerülheted, hogy az ablakok foltosak vagy csíkosak maradjanak.
A nehézséget az okozhatja, hogy egy otthonban különböző ablakok is lehetnek, amik eltérő szintű ápolást és tisztítást igényelnek. Persze minden ablakot rendszeresen kell tisztítani, hogy ne legyenek tele szennyeződésekkel és ujjlenyomatokkal, meg hát a tiszta kilátás biztosítása sem utolsó szempont. Azokat az ablakokat, amiket gyakran nyitogatnak gyakrabban érdemes tisztítani, hiszek ezek intenzívebben vannak kitéve a szennyeződéseknek. Ide tartoznak például a konyhai ablakok, amik a főzés során keletkező füsttől és zsírtól sokkal gyorsabban lehetnek piszkosak, emellett a forgalmas utakra néző ablakokat is jó eséllyel többször kell takarítani. A ritkábban használt helyiségek, mint például a vendégszobák vagy tárolók ablakait elég ritkábban tisztítani, mivel kevésbé vannak kitéve a szennyeződéseknek. Azonban ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kell őket letakarítani, de általánosságban elmondható, hogy minél gyakrabban használunk egy ablakot, annál gyakrabban jön el az újabb takarítás időpontja.
A gyakran használt ablakokat 2-3 havonta célszerű alaposan letakarítani, de ha menet közben úgy látod a kilátás már nem a régi, akkor mindenképpen töröld át az üveget. A keveset használt ablakok esetében ez a szám felmehet akár 4-5 hónapra is.
Annak érdekében, hogy az ablakok csíkmentesek legyenek fontos, hogy körkörös mozdulatokkal tisztítsd őket. A legjobb a vizes takarítás után egy ablaktörlős lehúzóval eltávolítod a felesleges nedvességet, végül pedig egy mikroszálas kendővel polírozd a felületet. Hidd el, csillogni és villogni fog.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!