Webshop
KERESÉS AZ ELLE CIKKEI KÖZÖTT

Írd be a keresett kifejezést (Min. 3 karakter)

Farkas Fruzsina /The Green Sommelier © Gyurkovics Anna
Farkas Fruzsina /The Green Sommelier
sommelier

Vannak, akik a borok világából érkeznek, és ott is maradnak, Farkas Fruzsina viszont valami sokkal izgalmasabba botlott a fine dining éttermek fehér abroszai között. A korábbi sommelier ma már a hazai fermentációs szcéna egyik legfontosabb arca, aki bebizonyítja: egy pohár házi kombucha is lehet olyan elegáns és komplex, mint a legjobb évjáratú borok. 

Fruzsina útja Franciaországból indult, majd egy budapesti Michelin-csillagos éttermen át vezetett a saját küldetéséig. Bár sommelier-ként korábban nem vonzotta az alkoholmentes vonal, a fermentáció varázsa végül teljesen beszippantotta. Ma már nem csak kísérletezik a gyógynövényekkel és különleges technikákkal, hanem több mint ezer embert tanított meg arra, hogyan készítsenek otthon vízikefirt vagy kombuchát. 

De Fruzsinál nem csak receptekről van szó. Számára a fermentálás egyfajta visszakapcsolódás a természethez és a saját testünkhöz. A megközelítése egyedi: a fine dining kifinomult ízvilágát hozza el az otthoni konyhákba. Receptjei bár komplexek, mégis bárki által elkészíthetők egy egyszerű befőttesüveg segítségével. 2025-ben történelmet írt a Gourmet Fesztiválon, ahol elsőként képviselte az alkoholmentes vonalat nagykövetként, megmutatva, hogy a minőségi italélmény nem a százalékokon múlik. 

Jelenleg első könyvén dolgozik, miközben gőzerővel terjeszti a „sober curious” mozgalmat itthon is. Fruzsina küldetése a tudatos alkoholfogyasztás és az egészséges mikrobiom köré épül – mindezt olyan stílusban és ízérzékenységgel tálalva, ami után senki nem fogja hiányolni a bort az asztalról. 


Instagram

ELLE Gourmet Awards 2026

Nem csak az íz számít — most először díjazzuk mindazt, ami mögötte van.

Autós Partnerünk

ELLE Foodfluencer további jelöltjei

Kérjük szavazatod leadásához add meg email címed:

Köszönjük! Szavazatodat rögzítettük. A további kategóriákban még 2026 június 03. 23:55-ig van lehetőséged jelöltjeink közül választani.

további kategóriák megtekintése

Kérjük szavazatod leadásához add meg email címed:

Köszönjük! Szavazatodat rögzítettük.

TOVÁBBI KATEGÓRIÁK MEGTEKINTÉSE