Bárki, aki rendezett már be lakást, biztosan elkövetett minimum egy ilyen színhibát.
Színeket használni nagyon is fontos egy helyiség berendezésénél, azonban nem mindegy, hogy hogyan párosítjuk a különböző árnyalatokat! Összegyűjtöttük a leggyakoribb színhibákat, amiket mindenki hajlamos egyszer-egyszer elkövetni.
Rendkívül jól mutat, ha egy semleges színű helyiségben megjelenik egy élénkebb színű bútordarab. Például kifejezetten jól áll a nappalinak, ha egy feltűnő kanapéval dobod fel. Azonban ha mellé további színes díszpárnákat, esetleg egy élénk fotelt vagy szőnyeget is választasz, már-már vibráló és zavaró lesz a végeredmény.
TEDD:
NE TEDD:
Sokan esnek abba a hibába, hogy megvesznek egy karakteres kiegészítőt, mint például egy színes szőnyeg, majd választanak egy szép képet is, a berendezés többi részét pedig vagy ehhez vagy ahhoz próbálják igazítani. Fontos, hogy mindig egy központi darabot válassz, és mindent eköré szervezz színek terén.
TEDD:
NE TEDD:
Még ha a natúr, természetes színekre is szavazol, muszáj a kontrasztokkal játszanod, különben egyhangú és unalmas szobát kapsz. Kevés feketével, sötétbarnával pedig csodákat érhetsz el!
TEDD:
NE TEDD:
Ha egy erőteljesebb szín dominál az adott helyiségben, figyelned kell arra, hogy ne legyen belőle túl sok. Épp elég, ha egy nagyobb bútordarabon, vagy több kisebb kiegészítőn jelenik meg. Ha minden ebben a színben pompázik, harsány, tolakodó hatást érsz el.
TEDD:
NE TEDD:
Ugyanannak a színnek több árnyalatát nem feltétlenül szerencsés mixelni! Főleg, ha egy feltűnőbb, intenzívebb színről van szó, mint a zöld, lila, sárga. Legfeljebb két árnyalatot használj, és arra is figyelj, hogy ezek harmonizáljanak egymással!
TEDD:
NE TEDD:
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!