Anna Wintour nappalija inspirációt nyújt mindazoknak, akik a tengerparti eleganciát és az angolszász visszafogott luxust szeretnék becsempészni otthonukba.
A Vogue legendás főszerkesztője, Anna Wintour nemcsak a divat világában diktálja a trendeket, hanem otthona berendezésével is. Long Island-i nappalija a klasszikus Hamptons-stílus modern újraértelmezése, ami a tengerparti eleganciát ötvözi a visszafogott luxussal és a történeti utalásokkal.
Anna Wintour nappalijának színvilága nyugalmat sugároz: világoskék falak, fehér padló és kék-fehér mintás chintz kanapé uralják a helyiséget. A chintz egy fényes, gyakran virágmintás pamutszövet, amit a 17. században kezdtek el használni, és mára a hagyományos angol és amerikai vidéki stílus egyik kulcselemévé vált. A chintz időtálló, elegáns, mégis barátságos megjelenést kölcsönöz a bútornak.
A természetes anyagok, mint a juta szőnyeg, a bambusz párnák és a natúr fabútorok tovább erősítik a tengerparti hangulatot. Ezek az anyagok nemcsak kellemes tapintásúak, hanem vizuálisan is szellős, világos enteriőrt teremtenek. A stílus alappillére, hogy a luxus ne rideg, hanem élettel teli, meleg és otthonos legyen.
A nappali egyik fókuszpontja a galériafal, amit kék-fehér műalkotások és antik tányérok díszítenek. A galériafal koncepciója Anna Wintour esetében nemcsak dekorációs eszköz, hanem történetmesélés is: az egyedi darabok személyes jelentéssel bírnak, és finoman kapcsolódnak egymáshoz tematikailag. A fehér kerámiák – legyen szó vázákról, szobrokról, tálakról vagy klasszikus kínai porcelánról – a dohányzóasztalon és a konzolasztalon egyaránt megjelennek, finom eleganciát kölcsönözve a térnek, miközben megőrzik a nappali letisztultságát.
Anna Wintour nappalija tökéletes példája a csendes luxus trendnek – ahol a fényűzés nem hivalkodó, inkább a részletekben rejlik. Nem az aranyozott díszítés vagy az extravagáns dizájn hozza a hatást, hanem a gondosan válogatott textúrák, az egyensúly és az időtlen minőség. A visszafogott színek, a minőségi anyagok és az örökzöld darabok – mint például az antik stílusú fotel vagy a kézzel készült lámpabúra – időtálló eleganciát sugároznak. Anna Wintour otthona éppúgy képviseli a stílust, mint ő maga: karakteres, de nem harsány.
A belsőépítész Lena Gierasinska szerint a Hamptons-stílus otthoni megvalósításához érdemes pasztell árnyalatokat, természetes anyagokat és vintage elemeket választani. A visszafogott színpaletta – világoskék, törtfehér, világosszürke – és a természetes textúrák (fa, len, juta) kombinációja nyugodt és kifinomult légkört teremt. A jól megválasztott textilek és az öröklött bútorok – például egy régi komód vagy egy porcelánkészlet – tökéletesen illennek ehez a stílushoz.
A titok abban rejlik, hogy ne egy témát másolj, hanem annak hangulatát és anyaghasználatát értelmezd újra. A Hamptons-stílus időtálló, elegáns és sokoldalú – és bárki számára elérhető, aki ügyel a részletekre.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!