Milyen bútorok vesznek majd körül minket? Mekkora terekben fogunk élni? Hogy reagál az otthonunk a klímaváltozásra a jövőben? Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ az idei Milánói Dizájn Hét és Salone del Mobile.
Mario Cucinella, építész, a Design with Nature című installációjában a körkörös gazdaság, újrahasznosítás gondolatából kiindulva modellezte le a várost, mint ökoszisztémát. Ahogy a természetben, itt sem csak egy élete van a bútoroknak, épületeknek, hanem alapanyagként, újragondolva, újrahasználva más és más funkciót töltenek be. A cél, hogy ne kelljen újra nyersanyagot használni, ha ott vannak a városok, mint forrás.
Virtuális közösség, kisebb klímalábnyom, reszponzív és intelligens élettér. A MEET és a Space Popular közös 360 fokos szenzoros installációjban, be is léphettünk a jövő otthonába és megérezhetjük, milyen ott lenni. A futurisztikus kiállítótér egyrészt a Huawei Milánói Kutatóközpont dokumentumfilmsorozatának vetítési helyszíne, amely 30 szakember szemszögéből járja körbe a jövő otthonának lehetséges változatait, másrészt virtuális világ, ahol be is járhatunk egy verziót.
Peaches vagyis barackok. Ez a címe Lara Bohinc, szlovén tervező új bútorának. Ha nem lenne egyértelmű az alkotó meg is erősíti, a női formák, domborulatok ihlették a fotelt, ezzel pedig pont nem „tárgyiasította”, hanem büszkén megünnepelte a női testet. Lara szerint a női energiáknak is helyet kell adni a jövő otthonában.
Mi marad egy erdőtűz pusztítása után? Élet - válaszolja Baillie Mishler és Lauryn Menard kaliforniai tervezőpáros, akik új székeikhez az elszenesedett majd újraéledő talaj energiáit használták inspirációnak. A rozsdamentes acélkeretre, fenntartható anyagból készült, sötét, texturált anyagot feszítettek. Az egyiken az elszenesedett földet idéző képek, míg a másikon az erdő újranövekedését jelképező, örvénylő minta látható.
Mennyezetbe húzható televíziók, beépített minibárral ellátott forgó falak, föld alatti nukleáris városok. A 60-as évek, olasz tervezőzsenije, Joe Colombo, szinte előre látta a jövőt, úttörő dizájnja pedig a mai napig inspiráló. Joe Colombo, a jövőről tanítasz minket címmel nyílt retrospektív kiállítás, a látnok alkotói folyamatairól mesél.
„Joe Colombo megtanította nekünk, mennyire kell tudni változni, optimizmussal előre tekinteni és folyamatosan formálódni. Nekünk, de a bútoroknak és tárgyaknak is, amik körbevesznek minket"
- mondja Ignazia Favata, a kiállítás kurátora.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!