Feller Adrienn termékkreátor, illóolajmester, az Adrienne Feller és a Panarom márkák alapítója, aki már gyerekként érezte, hogy közeli kapcsolatot fog ápolni az alkímiával. Akkor még játék gyanánt készített a különböző füvekből keverékeket, ma pedig ugyanilyen lelkesedéssel veti bele magát a színtiszta növényi alapanyagok és a legjobb minőségű illóolajok világába, hogy azokat a mindent átható szépség szolgálatába állítsa.
Fotó: Kőfaragó Zsuzsi
Illés Fanni parasportoló, aki egész eddigi élete során azt hallgatta, hogy mikre nem lesz képes, és hogyan fog hiányt szenvedni az életben csak azért, mert nem olyan testi adottságokkal született, mint mások. Aztán szépen sorban rácáfolt ezekre a feltevésekre. A végtaghiánnyal született sportoló ma már több mint nyolcvanszoros magyar bajnok, emellett paralimpiai, világ- és Európa-bajnok úszóként írta be a nevét a sporttörténelembe.
Fotó: Illés Fanni
Kovács Patrícia ízig-vérig színházi színésznőnek tartja magát, aki hálás azért, mert sok lehetőséget kapott mozi- és sorozatszerepekben is, emellett rendszeresen szinkronizál. De nemcsak nemzetközi sztároknak kölcsönzi a hangját, hanem szívesen hallatja is, ha van olyan ügy, ami miatt úgy érzi, szükség van erre. Ahogy az ELLE-nek adott interjújában fogalmazott: jó értelemben vett harcos feministának tartja magát.
Fotó: Gregus Máté
Szabados Ági a Nincs időm olvasni kihívás (NIOK) alapítója, televíziós műsorvezető, aki az egyik legnagyobb szenvedélyét a Harry Potter-regényeknek köszönheti. Az olvasás és a könyvek iránti rajongás előbb misszióvá, majd új hivatássá nőtte ki magát. Irodalomterapeuta végzettséget szerzett, saját könyvkiadót alapított, és közel 50 ezer fős közösséget épített, hogy segítsen az embereknek újra felfedezni az olvasás örömét.
Szabó T. Anna költő, műfordító, író, aki a klasszikus és a modern líra határvonalán egyensúlyozik mesteri pontossággal. A „boldog költő”, aki ugyanolyan örömmel ír verseket a legfiatalabbaknak, mint prózát a felnőtt olvasóknak. Játékos komolyság és kimért önreflexió egyszerre jellemzi műveit, miközben nem fél olyan témákban elmerülni, mint a magány, a női szenvedély vagy a párkapcsolatok hidegháborúi.
Fotó: Dragomán György
Vecsei Kinga Réta és Tasnádi Katalin Lili, a Secondland megalapítói, amely márka a pandémia alatt született szerelemprojektből nőtte ki magát a régió egyik legígéretesebb feltörekvő upcycled divatmárkájává. A körforgásos divat úttörőjeként a márka missziójának tekinti a vásárlók edukálását, a tudatos vásárlásra és a felelős döntéshozatalra való nevelését. Hisznek benne, hogy a fogyasztói szokások megváltoztatásával mind közösen alakíthatjuk a divatvilágot.
Fotó: Zleovszki Zsolt
Az ELLE főszerkesztője a Filmművészeti Egyetemen végzett, több mint 10 éve dolgozik a magyar médiában. Az elmúlt tíz évben újságíróként, szerkesztőként és online tartalomgyártóként egyaránt sikereket ért el. Elindítója és rendszeresen részese is különböző társadalmi kampányoknak, amelyek többsége a nőket érintő problémákra hívta fel a figyelmet.
Fábián Évi fotográfus, akinek szívéhez mindig is közel állt a fotóalbumok, különösen a portréalbumok lapozgatása. Egyvalami azonban a kezdetektől szúrta a szemét: az, hogy milyen kevés nő látható ezekben az albumokban. Ennek hatására döntötte el: ő olyan nőket szeretne a kamerája elé állítani, akik a saját területükön értékteremtők. Így született meg a Nők Magyarországon című sorozata, melynek harmadik kötete 2022-ben jelent meg.