Szingapúr és a maláj szigetvilág megunhatatlan: akár 15 napot is eltölthetnek az érdeklődők a világ egyik legkülönlegesebb helyén az ELLE és az IBUSZ ajánlásával.
A szingapúri utazás a repülés szerelmeseinek is nagy élmény lehet, ugyanis isztambuli átszállással történik a repülés, amely a légikikötők világában az egyik leghíresebb helyszín. Ezután történik a megérkezés Ázsia egyik legmodernebb városába. Szingapúr a hihetetlen fejlődését elsősorban a városalapító brit Sir Stamford Raffle-nek köszönheti, aki 1819-ben szállt itt partra, és éles szemmel észrevette, hogy a város stratégiai fontosságú lehet a brit birodalom számára. Később kiváló tranzitállomásként szolgált a távol-keleti kereskedelem számára.
Az első út az úgynevezett vizes piacra vezet, ahol a résztvevők megnézhetik, hogy vadásznak a helyiek az árukra, és arra is választ kapnak, miért is hívják ezt a híres helyet vizes piacnak. Az árusok itt vizet használnak a piacon a padló mosására, a gyümölcsök és zöldségek frissen tartására, valamint a tenger gyümölcsei életben tartására. Az esti órákban történik a látogatás a több mint 5000 fajból származó, és több mint 1 millió növényt tartalmazó Gardens by the Bay-be, amely a világ minden tájáról származó csodákkal van tele. Itt található például a 35 méter magas beltéri vízesés is. A hűvös és száraz mediterrán klímát reprodukáló Flower Dome 5 kontinens egzotikus növényeit mutatja be 9 különböző kertben.
Meglátogatásra kerül ,,Little India” is, a helyi indiai közösség élénk negyede. Ezután a Szingapúr folyó torkolata következik és a város jellegzetes Merlion parkja, mely Szingapúr halászfalu múltjáról emlékezik meg. Ezt követően a Pénzügyi negyeden áthaladva, a nyüzsgő kínai városrész, a Chinatown kerül felfedezésre, amely a város jelentős kínai kisebbségének ad otthont, akik a Szingapúr-folyó mellett építették fel új otthonaikat. Érdekesség, hogy a gazdag örökségű negyed szívében található a város egyik legrégebbi Hindu temploma. Üde színfoltot jelent a túra során az UNESCO világörökséghez tartozó botanikus kertbe tett látogatás, ahol az orchideák, lótuszvirágok és egyéb egzotikus növények színkavalkádja ejti rabul a látogatót, így ez a város ,,zöld tüdeje”. Akik kedvet kapnak hozzá, hajós túrára is indulhatnak, szigorúan azután, hogy az ebédet egy tradicionális étteremben ejtették meg.
Az út során még egy délelőttön keresztül Szingapúron lesz a fókusz, ekkor van még idő a kimaradt nevezetességek meglátogatása, egy utolsó ebédre egy helyi étteremben, majd Malajziába veszik az irányt a résztvevők. Első útjuk Melakába, Malajzia történelmi városába vezet. Melaka apró és barátságos városa az UNESCO világörökség részét képezi, a város hosszú és gazdag történelme a portugál, holland, majd brit gyarmat kitűnő példája a kultúrák ötvöződésének. Az érdeklődők akár bolyonghatnak egyet a Jonker utcán, vagy akár egy riksa utazással is megkoronázhatják a napjukat, a szállás Melakában várja őket.
Látható lesz a Kína területén kívül lévő legnagyobb kínai temető, a Bukit China is, majd az ország legrégebbi keresztény temploma, a Szent Pál templom, és a Porta de Santiago. Ellátogatnak az egykori holland kormányzósági épülethez, a holland stílusú Christ Church-höz, és a Harmónia utcára, amelyen három vallás temploma fér meg békésen egymás mellett: a város legrégebbi kínai temploma, a Cheng Hoon Teng templom, a Kampung Kling mecset és a hindu Sri Poyatha Moorthi templom. Ebéd után pedig az utazás egyik legizgalmasabb pontja következik: indulás Kuala Lumpurba.
A reggeli után indulhat a városnézés az ellentétek városában. Míg a malájok méltán büszkék új felhőkarcolóikra, addig a gyarmatosítás korából megmaradt épületek, mór stílusú építmények mind az építészeti örökségüket gazdagítják. A városon kívüli programokra is sor kerül, például a Batu barlangokhoz, melynek egyike egy hatalmas hindu templomot rejt. A 60 méter magasan lévő Murugan istennek kialakított hindu szentélyig 272 lépcsőn lehet feljutni.
A Kuala Lumpurba való visszatérés után jön a látogatás a világ egyik legmagasabb ikertornyában, a Petronas toronyba, amelynek belépőjét tartalmazza a részvételi díj. Azonban lehetőség adódik ellátogatni új Királyi Palotához, a Thean Hou templomhoz, a Nemzeti Emlékműhöz, a régi Pályaudvar épületéhez, és a két folyó találkozásánál épült Masjid Jamekhez.
Meglátogatásra kerül Kuala Tahan is a Nemzeti Park bejáratánál. A hamisítatlan Taman Negara-i dzsungelben igazi trópusi kalandokban lehet részük az utazóknak – madarak, majmok, különféle gyíkok és vízi bivalyok látványa teszi teljessé az élményt. Az esti vacsora után szintén nem lesz hiány az izgalmakban, egy éjszakai dzsungelséta következik, amelynek keretében az utazók megismerkedhetnek a 130 millió éves trópusi esőerdő éjszakai életével.
A következő napot is a dzsungelben töltik a résztvevők, délelőtt egy újabb dzsungeltúra keretén belül a Teresek hegy kilátópontjaihoz mennek, majd a világ egyik leghosszabb, 530 méteres lombkorona sétányát fedezhetik fel. Az ebédet követően hajókirándulásra indulnak a Tahan folyón, ahol útközben betekintést nyerhetnek a terület színes állat- és növényvilágába. Elsétálnak a Lata Berkoh vízeséshez is, ahol lehetőség lesz fürdőzni vagy pihenni egy kicsit.
A szigetvilág felfedezése nem lenne teljes Penang nélkül, a maláj-félsziget északnyugati részén fekvő szigete nélkül. Fővárosát, Georgetown-t, III. György angol király után nevezték el. Színes történelmi múltja, sokrétű kultúrája és gyönyörű tengerpartja révén rengeteg látnivalót kínál. Az odaúton meglátogatásra kerül Kuala Kangsar királyi városa, majd egy fotószünet erejéig az Ubudiah Mecset és az Iskandariah Palota. Délután a világ egyik leghosszabb hídján, a „Pearl of the Orient” hídon keresztül érkeznek Penangba, és itt tálalják fel számukra a vacsorát is, valamint a szállás is itt helyezkedik el.
Georgetown-ban még mindig van látnivaló, ezért a következő napon is ez a terület áll a középpontban, melyet az angolok alapítottak, és számos történelmi nevezetességének köszönhetően része az UNESCO világörökségnek. A turisták először tekinthetik meg a Wat Chaiya Mangkalaram thai templomot, a világ harmadik leghosszabb fekvő Buddha-szobrát, és az ezzel szemközt épült burmai templomot. Ezt követően kerül sor a kínai Khoo klán pazar templomára és székházára, a Captain Francis Light által, 1786-ban épített Cornwallis erődre és az 1904-ben épült Kek Lok Si templomra, melyet az 1000 Buddha templomaként ismernek, és Ázsia egyik legnagyobb buddhista templomegyüttese.
Délután indulás Penang Jetty-be, ahonnan komppal jutnak el az utasok Langkawiba, amely mindenki számára egy „vissza a természetbe”- élményt kínál. A vízesésektől a titokzatos barlangokig a látogatók felfedezhetik, hogy ez a szigetcsoport több mint a strandimádók paradicsoma. Számos élménypark található itt, melyek izgalmas szórakozást kínálnak fiatal és idősebb utazók számára egyaránt. Az ország legnagyobb látogatható akváriuma is itt található. A következő napokban Langkawiban pihenhetik ki az utasok a városnézés fáradalmait.
További részleteket ide kattintva találsz az IBUSZ weboldalán.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!